Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

Apvienotais latviešu koris Nīderlandē


Autors: ELKS | Datums: 08/06/2015

Apvienotais latviešu koris Nīderlandē apvieno 2 kolektīvus – jaukto kori “Ziemeļjūra” un projekta kori “LV koris NL”. Abi kori apvienojušies dalībai ELKS, kur abus kolektīvus kopā pārstāvēs 41 dziedātāji.

Latviešu jauktais koris “Ziemeļjūra” jau kopš 2009. gada pulcina Nīderlandē dzīvojošos un dziedātgribošos latviešus. Reizi nedēļā Hāgā kopā sanāk latvieši no dažādām pilsētām (Amsterdama, Utrehta, Tilburga, u.c.). Mēģinājumos un koncertos latvju meitas un puiši dzied galvenokārt dziesmas latviešu valodā. Kora vadītāja un diriģente – Anna Fogelmane. 2013.gadā koris piedalījās XXV Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos. Koris regulāri uzstājas lielākos un mazākos pasākumos Nīderlandē (18.novembra svinības, Baltijas biedrības pasākumi, Ziemassvētku koncerti, utt.).

Projekta koris “LV koris NL” tika izveidots 2014. gada 2.pusē, ar mērķi koncertēt Nīderlandē un piedalīties ELKS. Mēģinājumi notiek reizi mēnesī Roosendaal pilsētā. Šai korī dzied gan latvieši, gan nīderlandieši, gan citu tautību pārstāvji, kam ir interese par latviešu kormūzikas tradīcijām. Kora vadītāja un diriģente – Gunita Kronberga. Tikko aizvadīts kora pirmais lielais publiskais koncerts “Zēlande tiekas ar Latviju” Goes pilsētā, kopā ar Nīderlandes vīru kori “Zeeuws Mannenkoor”, un solistiem no Latvijas – Daini Skuteli, Karīnu Kaminsku un Valēriju Satibaldijevs.

NL koris DSC_0358

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.