Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

Kontakti


Eiropas Latviešu kultūras svētkus organizē

Biedrība “Eiropas Latviešu apvienība”,
Reģ. nr. 40008157244,
Adrese: Lāčplēša iela 29-5, LV 1011, Rīga,
E-pasts: prezidijs@ela.lv,
Mājaslapa: http://www.ela.lv

Bankas rekvizīti: Swedbank Latvija, BIC kods HABALV22,
IBAN numurs ELKS kontam: LV83HABA0551038658164

Mākslinieciskā padome
Rīcības komiteja
Brīvprātīgie

Mākslinieciskās padomes vadītāja Ingūna Grietiņa
e-pasts: ingunagrietina@gmail.com

Latviešu biedrības Īrijā kora ”eLVē” mākslinieciskā vadītāja, Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) priekšsēdētāja, Izglītības un kultūras koordinatore Īrijā sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Republikas Kultūras ministriju, LBĪ Navanas latviešu skolas un jauniešu apvienības direktore, LBĪ mūzikas studijas – skolas “Mazais letiņš” direktore. I. Grietiņa ir arī 3X3 nometnes Īrijā padomes locekle. Ir realizējusi vairākus Latvijai nozīmīgus kultūras projektus, tai skaitā, koru kopkoncertu Īrijā, Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svinību koncertu Dublinā sadarbībā ar Dublinas domes integrācijas departamentu un Latvijas vēstniecību Īrijā (2008.–2014.), latviešu kultūras dienas Īrijā un citus.

Mākslinieciskās padomes vadītāja biedrs Marks Opeskins
e-pasts: Opeskin@t-online.de

XX Dziesmu svētku virsdiriģents, Pasaules Brīvo Latviešu Dziesmu dienu un kultūras svētku mūzikas daļas vadītājs 1984. un 1987.gadā, kā arī virsdiriģents Dziesmu svētkos Eiropā, Kanādā un Austrālijā. Docents mūzikas akadēmijā (Dr. Hoch's Konservatorium) un augstsklolā (Hochschule für Musik und Darstellende Kunst), kā arī Hessenes federālās zemes koru valdes mūzikas nodaļas biedrs (Bundesmusikausschuss im HSB). Bijis Vācijas latviešu kamerkora “Dūdas” (1983.–1990.) dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs.

Koru nozares vadītāja Lilija Zobens
e-pasts: lilija.zobens1@btopenworld.com

Londonas latviešu kora diriģente kopš 1976. gada. Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā paspārnē ilgus gadus rīkojusi dažādus kultūras pasākumus un sarīkojumus, ieskaitot gadskārtējo 18. novembra sarīkojumu Londonā. Kā soliste uzstājusies latviešu publikai Anglijā, Austrālijā, ASV, Kanādā, Vācijā, Zviedrijā un Latvijā. Mūzikas daļas vadītāja un virsdiriģente Eiropas Latviešu dziesmu svētkos Līdsā, Anglijā, 1982. gadā un Helsingborgā, Zviedrijā, 1989. gadā. Diriģējusi kopkori 1. Vispasaules latviešu dziesmu svētkos Gotlandē 1979. gadā. Virsdiriģente 7. Latviešu dziesmu svētkos Kanādā, 1981. gadā, 4. Jaunatnes dziesmu svētkos Klīvlandē, 1982. gadā, arī Austrālijas Latviešu kultūras dienās Pertā un Sidnejā, un Daugavas Vanagu 5. Globālās dienās Freiburgā, Vācijā, 1986. gadā. Virsdiriģente trīs Vispārējos latviešu dziesmu svētkos Rīgā – 1990., 1993. un 1998. gadā. No 2001. gada aprīļa strādā pie ‘Enfield Arts Support Service’ kā balss pedagoģe vietējās vidusskolās.

Koru nozares vadītāja biedrs Ilmārs Millers

Somijas latviešu un somu jauktā kora „Ziemeļmeita” mākslinieciskais vadītājs. Iepriekš strādājis ar Tallinas Tehniskās Universitātes kamerkori, Igaunijas latviešu jaukto kori “Ziemeļu Balsis”, Ave Sol koncertzāles kamerkori “Motus” un Latvijas Kultūras akadēmijas kori “Sōla”. Kopš 2003. gada Ilmārs Millers ne tikai aktīvi piedalās Dziesmu svētkos ar saviem kolektīviem, bet arī piedalās svētku tapšanas procesā kā koru koordinators Mežaparka Lielajā estrādē.

Deju nozares vadītāja Inese El Tawil
e-pasts: eltawil@hotmail.de

Minsteres latviešu deju kolektīva”MiLaDeKo” vadītāja. Deju kolektīvs” “MiLaDeKo” piedalījies  Dziesmu un deju svētkos Latvijā 2013. gadā. Inese El Tawil aktīvi darbojas Latviešu Centra valdē, kā arī Latviešu Kopības Vācijā valdē. Ir plaša pieredze organizēt dažādus kultūras pasākumus Vācijā, kā arī pieredze gan lokālu, gan starptautisku projektu īstenošanā.

Teātra nozares vadītāja un deju nozares vadītāja biedrs Andra Baltmane
e-pasts: andra.baltmane@radio.org.lv

Briseles latviešu teātra vadītāja un režisore kopš 2011. gada un kultūras pasākumu rīkotāja Beļģijas latviešu diasporai kopš 2008. gada. Viņa ir dibinājusi un vadījusi Briseles latviešu deju kopu (2008-2011).

Folkloras nozares vadītāja Laura Šmideberga
e-pasts: laura.shmideberga@gmail.com

Latviešu Nacionālās kultūras biedrības Igaunijā folkloras kopas “Rēvele”, kas dibināta 2011. gadā Tallinā, vadītāja. Kopa regulāri tiek aicināta piedalīties Igaunijas Tautu apvienības rīkotajos pasākumos, kā arī folkloras festivālos „Baltica 2012” Latvijā, „Baltica 2013” Igaunijā un vēl citos. Turpinot “Skandinieku” tradīciju, folkloras kopas dalībnieki īpašu vērību pievērš arī līvu tradicionālā mantojuma popularizēšanai.

Folkloras un kamermūzikas nozares vadītāja biedrs Andra Zobens-East
e-pasts: andra.east@hotmail.co.uk

Londonas Latviešu tautas deju kopas “Londona dejo” vadītāja un folkloras kopas”Austrumkalns” mūziķe. Studējusi mūziku Londonas Universitātes Royal Holloway koledžā, koledžas kapellas kora stipendiāte. Spēlē čellu, piedalījusies vairākos orķestros, tagad čelliste stīgu kvartetā “Nadina”. Dzied un palīdz vadīt Londonas latviešu kori. Vairākkārt piedalījusies Eiropas Vasaras skolās, pēdējās reizes kā mūzikas skolotāja un audzinātāja. Beigusi kursu kultūras menedžmentā City Universtātē Londonā un tagad strādā Londonas Simfoniskajā Orķestra administrācijā kā kora projektu vadītāja.

Kamermūzikas nozares vadītājs Kristaps Grasis
e-pasts: kristaps@web.de

Eiropas Latviešu apvienības kultūras referents un prezidija loceklis, Latviešu kopības Vācijā prezidija priekšsēdis. Vācijas komponistu savienības biedrs. Mūzikas skolas direktors Bonnas un Weselingas pilsētās. Pasaules brīvo latviešu apvienības Kultūras fonda vadītājs Eiropā.

Literatūras nozares vadītājs Juris Kronbergs
e-pasts: juris.kronbergs@comhem.se

Zviedrijas latviešu dzejnieks un tulkotājs. Zviedriski tulkojis daudzu latviešu rakstnieku dzeju, prozu un arī lugas. Nozīmīgākais literārais darbs, dzejoļu krājums „Vilks vienacis”, kurš tulkots vairākās valodās.

Direktors Aldis Austers

Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēdētajs. (kopš 2011. gada) un prezidija loceklis (kopš 2007. gada). Vadījis arī Latviešu biedrību Beļģijā (2006-2011), organizējot dažādus kultūras un izglītojošus pasākumus. Plaša sabiedrisko projektu vadības pieredze. Ārpus sabiedriskās darbības ieguldījumu pārvaldes sabiedrības “Hipofondi” padomes priekšsēdētājs, Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks un lektors Rīgas Stradiņa Unniversitātē. Izglītību ieguvis Rīgas Tehniskajā Universitātē un Vīnes Diplomātiskajā akadēmijā.

Producente Kristīne Pleša

Kultūras menedžere. Nodarbojas ar dažādu pasākumu asistēšanu un organizēšanu. Aktīvi darbojusies vairāku lielu sarīkojumu un svētku organizēšanas komandās, kā, piemēram, 8. Pasaules koru olimpiāde, Eiropas Kinoakadēmijas balva, Positivus festivāls un Vispārējie Dziesmu un deju svētki Latvijā. Šobrīd strādā ar grupām Sus Dungo un Triānas Parks kā menedžere, kā arī iesaistās dažādu kultūras projektu veidošanā.

 

Tehniskais producents Ģirts Lerhs
e-pasts: glerhs@gmail.com

Latviešu apvienības Lielbritānijā “Bērzes Strazdi” direktora vietnieks. Nodarbojas ar dažāda veida un mēroga atpūtas un izklaides pasākumu organizēšanu, tehnisko apkalpošanu. Dzīvojot Lielbritānijā no 2009. - 2013. gadam, darbojies arī Daugavas Vanagu Fondā un Latviešu Nacionālajā padomē Lielbritānijā. Šobrīd dzīvo Latvijā, strādā SIA KM par skatuves tehniķi, kā arī aktīvi iesaistās dažādu sociālu projektu veidošanā.

Asistente komunikāciju jautājumos Katleen Vandriessche

As a freelance communication specialist in Brussels holding a master degree in communications, she is one of the rare not Latvians in the team. Nevertheless Katleen understands perfectly the power of this wonderful piece of cultural heritage. Therefore she is extremely enthusiastic to bring it to a Brussels and European audience and getting support from Belgian and Brussels governments and sponsors! For more than 20 years Katleen has worked for all kinds of organisations – from multi-national corporations, to national NGO’s and local governments. Helping them to improve their communications internally, at corporate level and with media. For NGO’s she also specialized in fundraising. What drives her in her job is ‘building bridges between people and cultures’. Always having lived and worked in a multi-cultural environment she speaks 4 languages fluently – but unfortunately no Latvian…

Asistents tehniskos jautājumos Antoine Franҫois
e-pasts: antoinefrancois86@gmail.com

As a real Brussels ‘ketje’, he helps the Latvian production team finding the most beautiful locations for the festival and deals with the many Belgian suppliers and governments for all kinds of approvals – which in Brussels is a hell of a job! Antoine is married to a half Latvian in Brussels and is therefore familiar with the great Latvian culture and tradition. After successfully getting a Sound & Broadcast Engineering degree from The University of Wales, he came back to Brussels to do a bachelor in Electronics at the VUB. He has since then been working for 5 years as a technical and production manager at VK Concerts / De Vaartkapoen, a legendary 600p alternative music venue, organizing around 60 concerts a year and a big three day outdoor festival for their 25th birthday.

Diāna Žunda

Piecās ar pusi valodās runājoša humāniste, kopš 2012. gada sākusi iesaistīties dažādos kultūras projektos un notikumos (t.sk. festivāls „Rīgas Ritmi”, Pasaules koru olimpiāde, Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija), bijusi praksē Rīgas domes Ārlietu pārvaldē un Vigo konservatorijā (Spānija). Šobrīd studē kultūras teoriju un menedžmentu Latvijas Kultūras akadēmijā.

Anneli Arro

Radošu apvāršņu cilvēks ar organizatorisku tiekšanos pēc skaidrības un konkrētas kārtības. Latvijas Kultūras Akadēmijas absolvente kultūras socioloģijā un menedžmentā. Strādājusi kā pārdošanas konsultantu uzņēmumā “InPrint”. Grupas Sus Dungo dalībniece.

Līga Mežāka

Sociāli aktīvs cilvēks, kurš piedalījies gan dažādos apmaiņas projektos ārvalstīs, gan arī tādos projektos Latvijā kā Rīgas konference un Pasaules koru olimpiāde. Absolvējusi Latvijas kultūras akadēmiju. Patlaban gūst uzņēmēmuma vadības zināšanas Banku augstskolā. Nodarbojas ar projektu asistēšanas darbu un brīvprātīgi ar atbalstu apmaiņas studentiem Latvijā.

Aleksejs Dormidontovs

TV producents pēc izglītības, dzimis, lai radītu kaut ko paliekošu. Nespēju iedomāties savu dzīvi bez izaicinājumiem. Atpūšos, strādājot un veidojot kaut ko unikālu. Patīk iesaistīties lietās ar dvēseli.  Kādu laiku strādāju britu raidorganizācijā BBC par producenta asistentu. Mans līdz šim lielākais veiksmīgi realizētais izaicinājums bija darbs Ziemas olimpiskajās spēlēs 2014, Sočos. Esmu piedalījies arī tādu projektu īstenošanā kā Pasaules koru olimpiāde, Dziesmu svētki, Eiropas čempionāts basketbolā un The Tall Ships Races. Esmu asistējis arī vairāku seriālu un mūzikas video filmēšanā.

Māra Zukure

Apgūstot būvinženiera profesiju saprata, ka sistemātiska domāšana iet roku rokā ar kultūras un mākslas pasākumu organizēšanu un vadīšanu, tāpēc jau vairākus gadus piedalās plašu sabiedrisku pasākumu organizēšanā. Šobrīd tas jau ir izvērties par sava veida hobiju un sirdsprieku. Vērā ņemamākie notikumi bija XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, The Tall Ship Races regate un Pasaules koru olimpiāde. Šobrīd dzīvo Ļubļanā, kur turpina mācības un plāno apgūt internatūru Krško elektrostacijā Slovēnijā. 2015. gada februāri Māra bija viens no International Centre for Cultural Studies organizatoriem starptautiskajā konferencē Mysori, Indijā.

Monta Tīģere

Absolvējusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, vairākus gadus strādājusi kā juriskonsulte Latvijas Republikas Tiesībsarga birojā. Pēcāk studijas turpinājusi Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantūrā, specializējoties kultūras menedžmentā un radošajās industrijas. Maģistra darbu izvēlējusies izstrādāt par tēmu „Brīvprātīgo menedžments kultūras industrijā. Nodibinājuma „Rīga 2014” brīvprātīgo programmas piemērs”. Piedalījusies dažādu kultūras projektu organizēšanā (Prozas lasījumi 2014, jauniešu kamerkora "Tenso" audiovizuāls uzvedums "Dzidrums. Seriāls" u.c.), kā arī organizējusi brīvprātīgo darbu nodibinājumā „Rīga 2014”, Pasaules koru olimpiādē, Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijā un citos pasākumos.

Rudīte Lipora

Sieviete, kurai patīk dzīve un izdzīvo to ar prieku pēc iespējas plašākā diapazonā. Beigusi Rīgas TU arhitektūras fakultāti un visu mūžu strādājusi projektēšanas birojos. Pēc Rudītes projektiem ir daudz realizētas būves dažādās Latvijas pilsētās: muzejs Madonā, baznīca Aizkrauklē, sporta komplekss Valmierā, daudzstāvu dzīvojamās ēkas Rīgā, ugunsdzēsēju depo Cēsīs un citas.  Patīk satikties ar interesantiem, pozitīvi uzlādētiem cilvēkiem un kopā strādāt un priecāties par labi izdarītu darbu vai vienkārši baudīt Dzīvi!

Marta Kaugure

Par savu prioritāti uzskata latviešu kultūras saglabāšanu, kopšanu un radošu tās popularizēšanu. Latvijas Kultūras akadēmijas studente programmā Audiovizuālā un skatuves maksla un producēšana. Strādajusi par  video projekciju operatori Dailes teātrī, iesaistījusies brīvprātīgajā darbā „Rīga 2014” ietvaros. Šobrīd strādā, lai taptu Baltijas un Ziemeļvalstu dziesmu svētki.

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.