Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

ELKS otrais apkārtraksts


Autors: ELKS | Datums: 21/02/2015

Apkārtraksts nr. 2

2015. gada 18. februārī

Godājamie elkotāji!

Ceļu pie jums mēro otrais ELKS apkārtraksts. Šobrīd aktuālāko informāciju par ELKS jau varat iegūt ELKS interneta mājaslapā www.elks2015.eu, kura darbojas kopš janvāra sākuma. Šajā apkārtrakstā vairāk pievērsīsim uzmanību jautājumiem, kuri saistīti ar ELKS popularizēšanu, programmas attīstību un dalībnieku reģistrācijas gaitu.

Ļoti ceram, ka jums patīk ELKS mājaslapa un ka esat par to nobalsojuši ar „patīk” atzīmi.Paldies jau esošajiem atbalstītājiem – priecājamies par vairāk kā700 sekotājiem ELKS feisbuka vietnē www.facebook.com/elks2015. Tuvākās nedēļas laikā ceram palaist mājaslapas anglisko versiju.

Vispārīgie jaunumi

Janvāra vidū ELKS komanda devās uz Briseli, lai aplūkotu lielkoncerta vietu Albertīnas laukumā. Sekojot skaņu speciālista ieteikumam, esam nolēmuši pārveidot dziedātāju skatuves izkārtojumu. Šobrīd visa nepieciešamā dokumentācija ir nokomplektēta un iesniegta Briseles pilsētas mērijā koncerta organizēšanas atļaujas saņemšanai. Par paveikto darbu liels paldies Antoine Franҫois, ELKS tehniskajam asistentam Briselē.

Esam arī paviesojušies vairākās Briseles iestādēs. Mums bija sirsnīga saruna ar Beļģijas senatori Brigitte Grouwels kundzi un Briseles Tūrisma biroja darbiniekiem. Bija jūtamas simpātijas pret mūsu iecerēm; beļģus uzrunā arī sarīkojuma mērogs – nebūs pārspīlēti teikt, ka šis būs nozīmīgākais latviešu kultūras sarīkojums Beļģijā kopš starp Latviju un Beļģiju ir nodibinātas diplomātiskās attiecības.

Esam pateicīgi arī Latvijas ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, kurš februāra sākumā parakstīja vēstuli  Briseles pilsētas iestādēm aicinājumu atbalstīt ELKS rīkošanu.

Kā jau būsit pamanījuši mājaslapā, ELKS atbalstītāju lokam ir pievienojusies Rīgas Tūrisma attīstības aģentūra „LiveRiga”, izdevniecība „Musica Baltica”, viesu nams „Radi un Draugi”, restorāns „Niklāvs”, Daugavas Vanagu fonda nams Londonā un īpašums „Straumēni”.

Mūsu komandai Latvijā ir pievienojušies 9 brīvprātīgie. Iepazīstinām:

Diāna ŽundaAnneli Arro

Līga Mežāka

Aleksejs DormidontovsMāra Zukure

Monta Tīģere

Rudīte LiporaMarta Kaugure

Iluta Goba

Programmas un repertuāra attīstība

ELKS ir iekļauts Latvijas prezidentūras ES kultūras programmā un par mums var lasīt šeit gan latviski, gan angliski.

Programmas aktuālā versija ir atrodama ELKS mājaslapā. Turpinās tās precizēšana. Ir iezīmēti laiki mēģinājumiem, koncertiem un citiem sarīkojumiem. Būs ne tikai Briseles Latviešu teātra „Atkal Silmačos”, bet arī izrāde bērniem. Veidosim programmu tā, lai apmeklētājiem būtu interesanti, un arī dalībniekiem tiktu atpūta un kultūras baudījums.

Aicinām uzrunāt draugus un draugu draugus braucienam uz Briseli ELKS laikā. Brisele ir viegli sasniedzama ar dažādiem satiksmes līdzekļiem, tāpat ceram, ka mums izdosies panākt izdevīgākus nosacījumus viesnīcām un lidojumiem uz Briseli. Esam vērsušies ar attiecīgiem lūgumiem pie aviokompānijām un vairākām pilsētas viesnīcām.

Šobrīd top ELKS dziesmu un deju lielkoncerta režija. Vienojošā tēma – Mīlestība. Režijas autore ir Andra Baltmane. Nākošās Mākslinieciskās padomes vadības sēdē, kura notiks Minsterē 7. martā, dienu pirms pirmā koru reģionālā mēģinājuma, spriedīsim par lielkoncerta izpildījumu.

Dalībnieku reģistrācija

Šobrīd notiek ELKS dalībnieku pirmais reģistrācijas posms – anketas elektroniskā forma ir šeit. Šajā posmā mūsu mērķis ir atjaunot informāciju par dalībnieku kopām, noskaidrot līdzbraucēju skaitu, apzināt nepieciešamās naktsmājās un aprēķināt kopām veicamos maksājumus. Reģistrācija turpināsies līdz martam.

Sirsnīga pateicība izdevniecībai “Musica Baltica”, kura sagādāja dziesmu grāmatas.Grāmatas tiek izsūtītas reģistrētajiem koriem pa pastu, taču tās iespējams saņemt arī ELA birojā Rīgā, Kalpaka bulv. 10-18. Katram reģistrētajam koristam viena dziesmu grāmatiņa ir bez maksas, par papildus eksemplāriem – EUR 3,-.

Dalībnieku līdzbraucējiem tiks piemērots dalībnieka statuss un piedāvāts apmesties tajos pašos hosteļos. Lai atvieglotu dalību ELKS sarīkojumos, arī līdzbraucējiem tiek lūgts maksājums EUR 50,- apmērā (no Baltijas valstīm EUR 20,-; no valstīm ārpus Eiropas – brīvprātīgs ziedojums). Tas ir izdevīgāk, nekā pirkt biļeti uz katru sarīkojumu atsevišķi.

Gadījumā, ja kāds dalībnieks piedalās vairākās kopās, lūgums viņu iekļaut tās kopas sastāvā, kurā viņš vai viņa uzstāsies dziesmu un deju lielkoncerta laikā. Savukārt otrās kopas anketas komentāru sadaļā lūgums iekļaut norādi, ka tāds un tāds dalībnieks ir jau reģistrēts kādas citas kopas sastāvā, norādot – kādas.

Reģistrācijas otrajā posmā, kas notiks martā, lūgsim sniegt detalizētu informāciju par kopu dalībniekiem – vārdu, uzvārdu, dzimšanas datumu, kā arī atbildēt uz jautājumu par dalību zibakcijās un nepieciešamajiem pusdienu komplektiem. Otrajā reģistrācijas posmā lūgsim iesniegt kopas aprakstu latviešu un angļu valodās, kā arī kopīgu fotogrāfiju. Lai raitāk noritētu reģistrācija, aicinām šo informāciju apkopot jau laikus.

Attiecībā uz pusdienu komplektiem – pagaidām vēl meklējam labāko piedāvājumu, tāpēc varam tikai nosaukt orientējošo cenu, proti EUR 5,- par komplektu. Komplektā ietilps sviestmaizes un dzēriens. Jāatzīmē gan, ka svētku laikā slodze būs intensīva un īpašu pusdienas pārtraukumu nebūs.

Koristiem atgādinām, ka notiks sekojoši koru reģionālie mēģinājumi:

Publicitātes jautājumi

Lai veicinātu publicitāti, veidojam brīvprātīgo informatoru tīklu visās Eiropas latviešu kopienās. Informatoru pienākumos būs:

1)         Izplatīt informāciju par ELKS savas kopienas vidū;

2)         Informēt ELKS organizētājus par kopienas gatavošanos dalībai ELKS;

3)         Mudināt kopienas biedrus ziedot;

4)         Koordinēt kopienas biedru dalību ELKS, sadarbībā ar ELKS organizatoriem – braukšanu, izmitināšanu u.tml.

Interesentus lūdzam pieteikties, rakstot elks@ela.lv,norādot savu vārdu, uzvārdu, dzīvesvietas adresi un tālruņa numuru (šī informācija nepieciešama, lai varam noslēgt brīvprātīgā darba līgumu).

Šobrīd izplatīšanai ir izgatavoti sekojoši informācijas materiāli:

Vēršam uzmanību, ka ir iespējams, ziedot, veicot bankas pārskaitījumu tieši uz ELKS bankas kontu vai arī ar maksājuma karti caur speciāli izveidotu PayPal kontu. Par to sīkāk šeit https://www.elks2015.eu/ziedotajiem/.

Esam izgatavojuši arī atbalstītāju apliecības, taču to izplatīšanai organizēsim atsevišķu akciju. Aicinām ikvienu „ielaikot” ELKS profilus sociālajos tīklos, kā arī dalīties ar saiti ar saviem draugiem.

Kā redzat, darbi raiti rit uz priekšu un esam jau daudz tuvāk skaistajam notikumam. Lūdzu, reģistrējieties savlaicīgi! Tiekamies mēģinājumos.

Jaunumiem iespējams sekot:

Būsim iepriecināti arī par kādu ziņu mūsu Twitter kontā!

Kontaktiem: elks@ela.lv

Apkārtraksts pdf formātā lejuplādei atrodams šeit.

 

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.