Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

Kentas grāfistes latviešus skolas “Garā pupa” deju kopas “Trejdeksnīši”, Anglija


Autors: ELKS | Datums: 12/06/2015

Anglijas Dienvidaustrumos Sitingburnes (Sittingbourne) pilsētā pēc pašu bērnu un viņu vecāku ierosinājuma 2012.gada maijā tiek izveidots latviešu tautas deju bērnu kolektīvs „Trejdeksnīši”. Pirmajā gadā mazie „Trejdeksnīši” ir īpaši aktīvi. Mēģinājumi divas reizes nedēļā un dejotāju skaits brīžiem sasniedz pat 20 bērnus vecumā no trim līdz 12 gadu vecumam.

Dejās satikto vecāku vidū – Jāņu naktī – dzimst ideja par latviešu skolas izveidi apkārtnē dzīvojošajiem latviešu bērniem. Tā 2012.gada rudenī durvis vēra arī Kentas grāfistes latviešu skola „Garā pupa”. Skolas ietvaros arī turpina darboties bērnu deju kolektīvs „Trejdeksnīši” ar jaunāko grupu, kurā dejo bērni no 2 līdz 5 gadu vecumam un lielo grupu, kurā dejotprasmi apgūst latviešu bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 16 gadu vecumam.

Arī Eiropas latviešu kultūras dienās Briselē, piedalāmies gan kā skoliņa „Garā pupa” un mūsu skaistos priekšnesumus varēsiet baudīt zibakcijā, gan kā deju kolektīvs „Trejdeksnīši” ar savu dalību lielkoncertā.

Priecīgus svētkus Brisēlē un saulainu vasaru vēlot,

„Trejdeksnīšu” un „Garās pupas” vadītāja – Baiba Freidenfelde

gara_pupa_terpos

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.