Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

Latvijas Universitātes absolventu jauktais koris „Jubilate”


Autors: ELKS | Datums: 02/06/2015

Jubilate

Kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents – profesors Juris Kļaviņš

Kormeistari Andris Mockus un Guntars Felsbergs. Koncertmeistare – Ilze Dzērve

Koris „Jubilate” ir dibināts 2006.gadā, sanākot kopā dziedātāju grupām no vairākiem Latvijas koriem, un par kolektīva mājām kļuva Latvijas Universitāte.

Kora nosaukums tulkojumā no latīņu valodas nozīmē „Gavilējiet!”. Kora dalībnieki savu prieku un dziedātprasmi parāda, atskaņojot gan pasaules un latviešu komponistu mūziku, gan Baltijas valstu komponistu skaņdarbus, gan latviešu tautasdziesmas.

„Jubilate” ar koncertiem uzstājas Latvijas baznīcās un kultūras namos, sniedz labdarības koncertus, piedalās Latvijas Universitātes pasākumos un dažādos valstij nozīmīgos notikumos. Koris ik vasaru ar prieku kuplina dziedātāju rindas brīvdabas pasākumos – novadu sadziedāšanās svētkos. Katrs kora dziedātājs ar lepnumu piedalās Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos – brīdī, kad 15 tūkstoši dziedātāju vienojas kopkoncertā, rodas fantastiska enerģija un saviļņojums.

jubilate

Kolektīvs priecē klausītājus arī ārpus savas zemes robežām. Koris ir koncertējis Slovākijā, uzstājies gan Čehijā un Polijā, gan kaimiņzemē Igaunijā. 2013. gadā, piedaloties koru konkursā „Per musicam ad astra” Toruņā, Polijā, saņemts sudraba diploms.

jubilate2

Šobrīd korī aktīvi darbojas 55 dziedātāji, vairums dalībnieku ir Latvijas Universitātes absolventi. Gandrīz visi kora „Jubilate” dalībnieki dziedājuši koros kopš skolas un studiju gadiem. Daļa koristu savas dziedāšanas gaitas uzsākuši Latvijas Universitātes jauktajā korī „Juventus”, kurā strādājis gan kora mākslinieciskais vadītājs Juris Kļaviņš, gan Latvijā plaši pazīstamā un augstu vērtētā koncertmeistare Ilze Dzērve.

Kolektīvs ne tikai iepriecina klausītājus ar dziesmu, bet sanāk kopā arī svinēt dzīvi – gadu gaitā izveidojusies tradīcija atzīmēt kora sezonas sākšanos rudenī ar pikniku brīvā dabā, svinēt ziemas saulgriežus ballē – karnevālā, uzņemt ciemos sadraudzības korus.

jubilate3  jubilate4

Kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents – profesors Juris Kļaviņš

  Juris Kļaviņš ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, vairākkārtējs Vispārējo latviešu Dziesmu svētku, starptautisko Baltijas valstu studentu dziesmu svētku „Gaudeamus”, kā arī Eiropas, Amerikas, Kanādas un Austrālijas latviešu dziesmu svētku, Latvijas rajonu dziesmu svētku un dziesmu dienu virsdiriģents.

J.Kļaviņa kordiriģenta karjerā ilglaicīgākais un viens no profesionāli nozīmīgākajiem veikumiem ir darbs ar Latvijas Universitātes kori „Juventus” – esot 20 gadus kora diriģenta un 21 gadu kora galvenā mākslinieciskā vadītāja amatā, kopā ar kori gūti nozīmīgi panākumi Latvijas un starptautiskā mērogā. Līdztekus darbam ar „Juventus” viņš kopš 2006.gada ir kora „Jubilate” galvenais diriģents.

Par ieguldījumu latviešu kordziedāšanas mākslā Juris Kļaviņš saņēmis vairākus augstus apbalvojumus: viņš ir Latvijas valsts augstākā apbalvojuma Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks, Latvijas Universitātes Goda biedrs, Teodora Reitera Lielās balvas saņēmējs.

jubilate5

Kora koncertmeistare – Ilze Dzērve

Ilze Dzērve ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas čello klases koncertmeistare, Latvijas Universitātes sieviešu kora „Minjona”, jauktā kora „Juventus” un jauktā kora „Jubilate” koncertmeistare.

Ilze kopā ar audzēkņiem un studentiem ir piedalījusies valsts un starptautiskajos konkursos Latvijā un aiz tās robežām, kā arī uzstājusies daudzos kamermūzikas koncertos. Kopā ar koriem piedalījusies konkursos un festivālos daudzās pasaules valstīs. Koncertmeistares sniegums bieži novērtēts ar atzinības rakstiem un diplomiem, un vairākas reizes ir saņemts Kultūras ministrijas atzinības raksts par izciliem panākumiem jauno mūziķu sagatavošanā dažādiem konkursiem.

Ilze Dzērve ir apbalvota ar Triju zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi.

jubilate6

 

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.