Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

Koris “Ziemeļmeita”, Somija


Autors: ELKS | Datums: 02/06/2015

Koris „Ziemeļmeita” ir dzimis 2013. gadā no Somijā dzīvojošo latviešu pārdrošas ieceres un trakas uzdrīkstēšanās. Gandrīz no pašiem pirmsākumiem mūsu balsis locījis diriģents Ilmārs Millers, kurš ierodas apraudzīt savus skolojamos ik nedēļu no Latvijas vai Igaunijas. Pašu rokām aprūpēts un izauklēts, mūsu koris nule pārdzīvojis saudzējama rūpjubērna vecumu un tapis par dzīvīgu, delverīgu un karsti lolotu latviskās kultūras un sabiedriskās dzīves šūniņu Somijā. Korī dzied ne tikai Somijas latvieši bet arī vietējie somi – latviešu kultūras cienītāji.

Katru gadu mēs kopīgiem spēkiem sagatavojam divas koncertprogrammas un sniedzam koncertus, ar savu sniegumu kuplinām vietējās latviešu diasporas svinamās dienas, kā arī reizēm viesojamies ārpus mūsu mītneszemes Somijas.

2013. gadā „Ziemeļmeita” piedalījās XXV Dziesmusvētkos Latvijā, un tā paša gada novembrī sniedza pirmo koncertu ar dziesmām par Latviju saviem Somijas klausītājiem. 2014. gada pavasarī koris sagatavoja Pētera Butāna „Mīlestības dziesmu ciklu” un sniedza divus „Tango drudzis” koncertus Helsinkos un Tallinā kopā ar Tallinas Tehniskās Universitātes kamerkori un Igaunijas latviešu kori „Ziemeļu balsis”. Pagājušo gadu „Ziemeļmeita” noslēdza ar koncertu ”Ziemassvētku šūpuļdziesmas”. 2015. gadā koris aktīvi gatavojās ELKS dienām Briselē, tostarp aprīlī apmeklēja Ziemeļvalstu koru kopmēģinājumu Stokholmā un koncertēja ar teju pilnu ELKS koncertprogrammu Somijā 24. maijā konertā „Ar Saules spēku!”

Kora darbību nodrošinām ar regulāriem biedrunaudas maksājumiem un papildus tam regulāri piedalāmies Somijā ļoti populārajās „Restorānu dienās” ar „Ziemeļmeitas restorānu”. Ķeram divas mušas vienā saujā: papildinām kora kasi un iepazīstinām Somijas gardēžus, mūsu potenciālos klausītājus, ar latviešu tradicionālajiem ēdieniem.

Ziemelmeita

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.