Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ) jauktais koris ”eLVē”


Autors: ELKS | Datums: 08/06/2015

 

LBĪ jauktais koris„eLVē”ir dibināts 2006. gada novembrī, un tas aktīvi piedalās dažādos pasākumos Īrijā, kā arī koncertē ārzemēs, nesot pasaulē Latvijas un arī Īrijas vārdu. Latviešu dziesmas kora „eLVē” izpildījumā vairākkārt ir skanējušas Anglijā; 2007. gadā XII Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos ASV, Indianapolē; 2008. gadā Latvijā, Rīgā Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos; 2009. gadā XIII Latviešu Dziesmu svētkos Kanādā, bet 2012. gada Jāņos Tobago , šajā pašā gadā Latviešu Dziesmu svētkos ASV Milvokos. 2013. gadā Dziesmu un deju svētkos Rīgā, 2014. gadā 55 Latviešu kultūras dienās Austrālijā. 2015. gadā koris aktīvi iesaistījies 3 LKSĪ, Latviešu kultūras svētku Īrijā dalībā un organizēšanā un tagad gatavojas ELKS ( Eiropas latviešu kultūras svētkiem) Briselē un Rietumkrasta dziesmu svētkiem SanJose.

Koris „eLVē” 2008.gadā ir izdevis savu kompaktdisku „Starp diviem krastiem”. Koris ir vairāku projektu idejas autors un realizētājs latviešiem Īrijā, lielākie no tiem Latviešu kultūras svētki Īrijā un Latviešu apvienotais koris Īrijā “LAKĪ”. Pēdējo gadu laikā koris „eLVē” ir ticis aicināts uzstāties vairākos ļoti nozīmīgos projektos Īrijā-Dublinas kultūras naktī, Īrijas Nacionālajā muzejā, Miera dienā, Brīvprātīgo gada atklāšanas ceremonijā, ko ar savu klātbūtni pagodināja Īrijas prezidente u.c. Koris katru gadu piedalās Īrijas nacionālās televīzijas RTE rīkotājā Ziemassvētku korāļu konkursā, tiek filmēts dažādos sižetos Īrijas un Latvijas Televīzijās, kā arī intervēts preses izdevumos.

Koristu moto: “Tikai kopā mēs varam paveikt šķietami nepaveicamo un lepoties, ka esam Latvieši”

Kora sauklis:”Labākā sabiedrība”

Koris ir atzīts un gūst panākumus pateicoties savai diriģentei Ingūnai Grietiņai, kura kori vada turpat vai no tā dibināšanas brīža.

koris-eLVe-WebSize

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.