Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

Literatūras un kamermūzikas vakars – Dažreiz vārdi ir mūzika, bet mūzika stāstījums..


Autors: ELKS | Datums: 08/06/2015

Dažreiz vārdi ir mūzika, bet mūzika stāstījums. Šovakar gan vārdi, gan mūzika liks mums sevī uzvandīt domas un jūtas – nenojaustas jūtas, līdz galam neizdomātas domas. Jo kā vārdi tā mūzika reizēm ir vēstījums, bet reizēm meditācija.

Par vārdiem gādās četri no vadošajiem Latvijas rakstniekiem, vārdu meistari, kas ar savām harmonijām un disharmonijām, savām savdabīgajām individuālām toņkārtām, sniegs paraugus no tā, kas dziļi personīgs un tādēļ universāls. Tā būs nopietnība ar humora piešprici, vai, ja gribat, humors ar nopietniem zemtekstiem, bet arī rotaļas rotaļu pēc.

Par mūziku gādās izcili, viruozi, gadu gadiem, visaugstākās Eiropas mācības iestādēs skoloti mūziķi, kas nav tikai savu instrumentu un nošu kalpi, bet arī jaunrades dūži.

Dažreiz par sevi, dažreiz saplūstot kopā – šovakar vārdi un mūzika papildinās viens otru, mums parādīs, ka viens pluss viens nav vienmēr divi, bet reizēm kaut kas vairāk.

 

R a k s t n i e k i :

Inga Ābele, rakstniece (Latvija)

Prozaiķe, dramaturģe, dzejniece. Dzimusi 1972. gadā. Romāns “Paisums” tulkots zviedru, angļu un itāļu valodā. Jaunākais romāns, ”Klūgu mūks”, saņēma 2015.gada Latvijas literatūras gada balvu, bet šī gada martā, Jaunā Rīgas teātrī, bija pirmizrāde viņas lugai „Aspazija. Personīgi”.

Guntars Godiņš, dzejnieks, tulkotājs (Latvija)

Dzimis 1958.gadā. Sešu dzejoļkrājumu autors. Viņa dzeja tulkota vairākās valodās: zviedru, igauņu, angļu, franču, vācu, somu, krievu un taju. Projekta “Dzejas brauciens” autors un organizētājs. Žurnāla ”Latviju teksti” literatūras nodaļas redaktors.

Juris Kronbergs, dzejnieks, tulkotājs (Zviedrija/Latvija)

Dzimis 1946.gadā. 15 dzejoļkrājumu autors. Viņa dzeja tulkota vairāk kā 20 valodās, visvairāk tulkotais darbs ir dzejoļkrājums ir Vilks Vienacis – arī kā CD vairākās valodās: autora lasījums grupas „The One-Eyed Wolf Band” pavadījumā (komponists: Kristaps Grasis).

 

M ū z i ķ i :

Valters Pūce un ansamblis DAGAMBA (Latvija, Beļģija)

Starptautiskais ansamblis DAGAMBA ar pamatiem Latvijā dibināts 2011. gadā. Dibinātāji ir akadēmiski izglītotie mūziķi Valters Pūce [čells] un Antons Trocjuks [čells]. Viņu izteikti kreatīvie dažādu žanru eksperimenti piesaistīja irāņu perkusionistu Hamidrezu Rabaralamu [daf, setar, balss]kā arī lietuviešu pianistu Daini Teni.

Agita Rando (Vācija)

Studējusi baznīcas mūziku Latvijas mūzikas akadēmijā, kā arī Brēmenē, Vācijā. Studējusi džeza klavieres. Strādā (kopš 2008.g.) Berlīnē kā pianiste, komponiste un ērģelniece. Šovakar Agita Rando spēlēs gan no savas soloprogrammas (klavieres) , gan kopā ar „Sejāne&Grasis”.

Sejane&Grasis  (Liene Sejane, Kristaps Grasis & ansamblis) (Vācija, Zviedrija)

Flautiste Liene Sējāne un ģitārists Kristaps Grasis savu mūziku dēvē par modernu kamermūziku. Tā ir komponēta dažādiem kameransambļiem, paredzēta mūsdienu  instrumentiem. Akadēmiski izglītoto komponistu struktūras satiekas ar mūsu laika skanējumiem, enerģiju un senatnīgu smalkumu. Skat. mājaslapu: sejane-grasis.com

Vakaru vada Juris Kronbergs

 

VIETA: Muntpunt bibliotēka, Place de la Monnaie 6

LAIKS: 19.junijs 19:00 – 21:00 un 20.jūnijs 14:30 – 16:30

IEEJA: mākslinieki būs pateicīgi par ziedojumiem performances laikā

Valoda: Latviešu ar izdales materiāliem angļu valodā

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.