Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

Londonas Latviešu tautas deju kopa „LONDONA DEJO”


Autors: ELKS | Datums: 03/06/2015

Londonas Latviešu tautas deju kopa „Londona Dejo” darbojās jau kopš 1977. gada. To dibināja Dr Viktors Grigulis, bet šobrīd kopu vada Andra Zobens-East.

Kopas tapšana, regulārā darbība un augstais līmenis nešķirami saistīts ar Viktora Griguļa vārdu. Jau 1976. gadā Viktors uzaicināja latviešu deju entuziastus no Londonas satikties, lai pārrunātu tautas deju ansambļa izveidošanu. Pirmā uzstāšanās notika 1977. gadā Londonā. Kopš tā laika daudz ir noticis un daudzi ceļi ceļoti.

Londonas dejotāji bija pirmie ārzemju latviešu dejotāji, kas jau 1989. gada mijā viesojās un uzstājās Latvijā. Mūsu vēsturiskā viesošanās Nacionālajā operā Rīgā politisko nemieru laikā bija aicinošs pasākums un vienreizēja pieredze mūsu dejotājiem.

„Londona Dejo” ir piedalījies daudzos starptautiskos festivālos, kā arī Dziesmu Svētku lieluzvedumos Latvijā. Esam uzstājušies Gernzijā, Grieķijā, Vācijā, Zviedrijā, Īrījā, kā arī šeit vietējos Britu pasākumos, ieskaitot Temzas un ‘Dance around the World’ festivālos. Regulāri kuplinām latviešu sarīkojumus ar mūsu piedāvājumu.

Mēs augsti vērtējam sadarbības un draudzības saites ar citām deju un folkloras grupām. Sadarbība ar tautas deju ansambli „Liesma” un tās garīgo vadītāju un horeogrāfu Imantu Magoni mums bija neaizvietojama pieredze, un draudzība ir turpinājusies arī ar Liesmas mākslinīecisko vadītāju Jāni Marcinkeviču; 2013. gadā ar Liesmu izveidojām deju festivālu Londonas centrā. Esam arī izveidojuši ciešas saites ar tautas deju ansambli „Svīta“ no Tukuma.

Kopā ar folkloras grupu „Austrumkalns”, regulāri rīkojam danču vakarus un ticam, ka esam spēlējuši nozīmīgu lomu latviešu tradīciju un kultūras saglabāšanā Anglijā.

Vairāk informācijas deju kopas mājas lapā www.londonadejo.co.uk un

Facebook: www.facebook.com/londonadejo

LONDONA DEJO

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.