Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

Mazie un lieli latviešu dejotāji Briselē


Autors: ELKS | Datums: 28/05/2015

Briseles latviešu bērnu tautas deju kolektīvs
“Mazie Briseles latviešu dejotāji savu pirmo deju nodejoja 2010.gada 18. novembra koncertā. Šogad ir piektais gads kopš šie dzīvespriecīgie, azartiskie, humora pilnie, atbildīgie un arī draiskie bērni mācās latviešu dejas. 5 gadu laikā pulciņa mīļākās un visvairāk dejotās ir horeogrāfes Artas Melnalksnes dejas,  jo viņas bērnišķīgais, sirsnīgais, brīnumu un piedzīvojumu pilnais skatījums uz pasauli ir saprotams un raksturīgs arī mazajiem Briseles latviešu dejotājiem. Bērnu deju kolektīva izveidotāja un vadītāja ir Dagnija Martinsone, kas ikdienas mēģinājumos dalās savā dejas mīlestībā un zināšanās, lai Briselē latviskās vērtības caur deju bērniem saglabātos. Mazie Briseles latviešu dejotāji ir vecumā no 4 līdz 14 gadiem, un šobrīd visi sparīgi pošas XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem Rīgā.”
Briseles latviešu tautas deju kolektīvs (pieaugušo)
“Latvija ir Saules zeme, kur puse iedzīvotāju dzied, bet otra puse – dejo! Un tā tas notiek jau gadsimtiem ilgi. Pieaugušie Briseles latviešu dejotāji kopā ar savu vadītāju Dagniju Martinsoni ir no tās puses, kas dejo, un šobrīd, paralēli dejošanai, arī strādā Briselē: gan Latvijas Diplomātiskajā dienestā, gan ES institūcijās, gan ir arī radošāku nodarbju pārstāvji. Tā kā pulciņš kopā nodejojis košus 7 gadus, tad pūralādē ir gan Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos piedzīvotais, gan skaistas koncertprogrammas, kas izdejotas Briselē un tās tuvākā vai tālākā apkārtnē – festivālos, koncertos, pieņemšanās, svētkos, izrādēs, tirgos, zibakcijās… Draudzīgi, atbalstoši, mobili, centīgi – tādi ir Briseles latviešu dejotāji, kam laika plānošana, dzīvotprieks, partneratiecības un soļu vieglums ir būtiskas dejošanas sastāvdaļas.”
Par Briseles latviešu dejotājiem vairāk lasi un uzzini: http://briselesdejotaji.webs.com/
Briseles latviesu dejotaji  Briseles latviesu dejotaji-pedejais koncerta akords 1.bilde-ligo ar busu eirovizijaMeginajums  paarisu gr                      Gatavojamies deju svetkiem folklorisimo kopbilde

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.