Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

ATKLĀŠANA UN FONDA “VIEGLI” KONCERTS. Iesildīs „Kokļu zapte” no Londonas


18/06/2015 20:00 - 23:00

Eiropas Latviešu kultūras svētku atklāšana. Pasākuma turpinājumā koklētāju grupas no Londonas “Kokļu Zapte” koncerts. Plkst 22:00 sāksies Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” koncerts.

VIETA: Galego centrā, zālē “La Tentation”, rue de Laekensestraat 28

IEEJA: 15 EUR (dalībniekiem bez maksas)

Lai izvairītos no drūzmēšanās pie ieejas un garantētu iekļuvi koncertā, aicinām jau tagad rezervēt vietu, aizpildot šo ANKETU, un, ja nepieciešams, veicot dalības maksājumu!

Kokļu Zapte vēstures grāmatās figurē kopš 2012. gada pavasara, kad Baiba esot jautājusi Aivaram, vai šis nevarot iemācīt kokli spēlēt. Tieši Aivara uzstāšanās kora ikgadējajā sadraudzības vakarā, kurā viņš uz kokles spēlēja paša sacerētu kompozīciju (Kalnu dziesma), iedvesmoja dažus kora dalībniekus uzsākt (vai arī dažos gadījumos – atsākt!) kokles spēli. Šie entuziasti tiekas pirms kora mēģinājumiem latviešu bārā, pie kāda mājās vai arī, ja ir labs laiciņš, kādā parkā, lai kopā labi pavadītu laiku improvizējot un spēlējot savas mīļākās tautasdziesmas uz nesen iegādātām vai arī no agrākiem spēlētājiem iemantotām koklēm. Jautra kompānija, labi noskaņotas kokles, kāds sitamais instruments un labs latviešu alus ir viss, kas nepieciešams ideālai džema sesijai (no angļu vārda “jam”, ko var tulkot gan kā “improvizācija”, gan kā “ievārījums”). No tā arī ir cēlies grupas nosaukums Zapte. Būtisks Kokļu Zaptes muzicēšanas elements ir improvizācija, kas ļauj tajā piedalīties gan pieredzējušiem muzikantiem, gan arī iesācejiem.

https://soundcloud.com/piekuns
https://www.facebook.com/zapteee

1208588_200291426808821_1975354454_n

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” dibināts 2010.gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Fonda mērķis ir atbalstīt jaunradi, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

Fonda “Viegli” ļaudis ne tikai rūpējas par Imanta Ziedoņa piemiņu un radošuma veicināšanu, bet arī muzicē: ir izdoti divi mūzikas albumi, ierakstot mūziķu – Renāra Kaupera, Māras Upmanes-Holšteines, Jāņa Holšteina-Upmaņa, Jāņa Strapcāna, Raimonda Gusareva, Jāņa Šipkēvica un Kārļa Kazāka dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Pirmais albums “Viegli” tapa 2010. gadā un ieguva plašu sabiedrības ievērību. 2013. gadā sekoja otrs mūzikas albums „Vakars.Pietura.Jasmīns”, kurš ieguva ne mazākus atzinību.

Fonda valdē darbojas Baiba Zvaigzne, Renārs Kaupers, Inga Ulmane, Jānis Holšteins-Upmanis, Ants Grende.
Fonda padomē ir Artūrs Irbe, Žanete Grende, Eva Ikstena – Strapcāne, Māra Upmane-Holšteine, Māris Saukāns, Ināra Kehre, Daiga Bērziņa.

Eiropas Latviešu kultūras svētkos Briselē “Viegli” dziedās skaistākās no fonda “Viegli” dziesmām. Vairāk par Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” mājaslapā www.fondsviegli.lv.

www.fondsviegli.lv/Vakars-Pietura-Jasmins

Nils_Vilnis_Viegli_2013

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.