Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

Piebalgas Porcelāna fabrika priecēs elkotājus


Autors: ELKS | Datums: 14/06/2015

46681g

Jāņā Roņa vadībā Piebalgas Porcelāna fabrika kļuvusi par Vidzemes veiksmes stāstu un lepnumu. Tās vizītkarte ir augstvērtīgi porcelāna trauki ar “burzītām” faktūrām un pīnīšu rakstiem, kurus var iegādāties ne tikai Vecpiebalgā, bet arī Latvijas dizaina veikalā “Rija”, studijā “Pienene” Melngalvju namā un citos suvenīrveikalos un galerijās Rīgā un ārpus tās.

Jānis Ronis ir studējis Latvijas Mākslas akadēmijas keramiķos un savulaik strādājis Rīgas Porcelāna rūpnīcā, kuras darbība tika pārtraukta 90. gados. Vēlāk viņš iesaistījās Rīgas Porcelāna muzejā izveidē, kurā apzināja bagātās Latvijas porcelāna ražošanas tradīcijas, tai skaitā Kuzņecova un Jessena ražotņu mantojumu. Viņs arī izveidoja porcelāna galeriju un vadīja apgleznošanas darbnīcas Rīgā un Jūrmalā. Pa šiem gadiem Jānis Ronis izloloja sapni par porcelāna rūpnieciskās ražošanas atjaunošanu Latvijā.

Stāsts par Vecpiebalgas Porcelāna fabriku sākās ar mirkli, kad mākslinieks ar savu ģimeni izlēma no Rīgas pārcelties uz Vecpiebalgas novada Inešiem. Pagasta centrā pamesta pienotava tika pārveidota par porcelāna liešanai, glazēšanai, apgleznošanai un dizaina radīšanai derīgām telpām, turklāt tas viss tika darīts, iztiekot bez kredītiem un Eiropas naudas. Šobrīd ražotnē notiek paplašināšanās plānu izstrāde un ārzemju tirgus izpēte.

 

 

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.