Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

Ropažu novada Zaķumuižas pamatskolas folkloras kopa „Oglīte”


Autors: ELKS | Datums: 06/04/2015

Oglite

Bez tradīciju iespaida nevar izaugt stipra jaunatne. Katram tēvam, katrai mātei to vajadzētu zināt un gādāt par to, lai tikumiskās atziņas, kas izkristalizējušās caur gariem mūžiem no tautas, apspīdētu kā saule viņu bērnu jaunību. Tautas dziesmā slēpjas tautas neiznīcināmais gars.”
Anna Brigadere

Mēs esam no Latvijas – zemes, kurā dzīvo lepna un dziedoša tauta, kas tur godā savas tradīcijas. Ar latviešu tautas dziesmām, dejām un rotaļām sākām draudzēties 1989. gadā, un tā nu jau 25 gadus. Ar senču tradīcijām bērni sāk iepazīties jaupirmsskolā no 3 gadu vecuma. Folkloras kopas „Oglīte” pamatsastāvā ir bērni no 7 līdz 15 gadiem. Mēs ne tikai dziedam un dejojam, bet apgūstam arī tradicionālos mūzikas instrumentus – kokli, stabuli, vijoles spēli u.c., un svinam arī Saulgriežu svētkus.

Katru gadu piedalāmies Dziedātāju konkursos, dažādos folkloras festivālos. Kopš pirmā darbības gada piedalāmies bērnu folkloras festivālā „Pulkā eimu, pulkā teku.” Esam ieguvuši daudzas folkloras balvas, to starpā arī Lielo folkloras balvu.  Koncertējam pašu mājās – Ropažu novadā, Pierīgā un Rīgā un arī citviet Latvijā. Savas spējas esam rādījuši arī daudzās ārvalstīs – festivālos Polijā, Čehijā, Slovākijā, Vācijā, Zviedrijā, Dānijā, Īrijā, Maskavā, Lietuvā u.c. Šogad nosvinējām folkloras kustības 25. Gadadienu. Aktīvi gatavojamies pavasara konkursiem, skatei un skolēnu dziesmu un deju svētkiem. Labprāt ar sevi un latviešu tautas dziesmām iepazīstināsim arī publiku citviet Latvijā un pasaulē!

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.