Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

Stokholmas Latviešu “Reitera Koris”


Autors: ELKS | Datums: 08/06/2015

Stokholmas Latviešu koris ar nosaukumu “Reitera Koris” uzsāka savu darbību ar diriģentu Teodoru Reiteru 1945. gadā. Kopš tā laika kora darbība ir turpinājusies bez pārtraukuma jau 70 gadus. Koris ir piedalījies visos Eiropas latviešu dziesmu svētkos – Hamburgā, Hanoverā, Ķelnē, Londonā, Visbijā, Līdsā, Minsterē, Helsingborgā. Atsevišķi kora dziedātāji ir piedalījušies arī dziesmu svētkos Amerikā un Kanādā. Koris šobrīd gatavojas Eiropas Latviešu Kultūras Svētkiem Briselē, kā arī Ziemeļu un Baltijas Valstu Dziesmu Svētkiem Rigā.
Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas koris ar neaizmirstamu sajūsmu piedalījās Vispārējos Latviešu Dziesmu Svētkos Rīgā 1990. gadā, kā arī turpmākajos Dziesmu svētkos Latvijā. 2012. gada oktobrī Stokholmā, atzīmējot Lūcijas Garūtas 110 gadi un Andreja Eglīša 100 gadi, Stokholmas Latviešu koris iestudēja un atskaņoja kantāti “Dievs, Tava zeme deg!”.
Laika gaitā kori vadījuši diriģenti: Teodors Reiters, Leons Reiters, Arvīds Norītis, Andris Vītoliņš, Līga Puķīte, Gaida Rulle, Magdalēna Kalniņa. Pēdējos 20 gadus kora diriģente un mākslinieciskā vadītāja ir Gaida Rulle.
Pašlaik Stokholmas Latviešu Koris satiekas katru pirmdienu Somu baznīcas draudzes telpās, Stokholmas vecpilsētā. Šobrīd kora sastāvā ir vairāk kā 60 aktīvu dziedātāju, vecumā no 20 līdz 90 gadiem. Notiek iknedēļas mēģinājumi kā arī koncerti dažādos Stokholmas latviešu sarīkojumos.
Stokholmas Latviesu Koris

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.