Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

“Straumēnos” otrais reģionālais koru mēģinājums


Autors: ELKS | Datums: 23/03/2015

10881512_902168796472695_8240221154244664645_n

Svētdien, 22. martā, latviešu mājā “Straumēnos” Anglijas vidienē notika otrais koru kopmēģinājums Eiropas latviešu kultūras svētkiem Briselē.

Piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieku no četriem koriem: koris “eLVē” no Dublinas, Bristoles koris “Runči un Brunči”, Straumēnu Jauktais koris un Londonas Latviešu koris. Dziedātāji bija sabraukuši kopā, lai piestrādātu  pie kopkora repertuāra svētku lielkoncertam. Mēģinājumu vadīja trīs no svētku koncerta virsdiriģentiem – Inguna Grietiņa, Ilmārs Millers un Lilija Zobens – un Londonas kora asistente Andra Zobens-East. Dziedātāji paspēja izdziedāt gandrīz visu programmu, izņemot “Pūt, vējiņi” un Lavijas himnu – tās visiem vajadzētu jau zināt no galvas!

Bija prieks satikt dalībniekus no citiem koriem, kā arī labāk iepazīties ar koncerta mazāk pazīstamām dziesmām. Sāk veidoties svētku sajūta! Šajos kopmēģinājumos vienojās tik daudz latviešu,  kuri dažādu iemeslu dēļ atrodās ārpus Latvijas, bet caur dziesmām atrod jaunās, un varbūt atjauno vecās, draudzības un veido vienkārši foršu kopsajūtu.

Nevaram vien sagaidīt, kad atkal visus satiksim Briselē!

Komentārs no Gunāra (Londonas Latviešu koris): “Bija lieliski! Tagad zinu vairākas dziesmas un jūtos ērtāk ar lielāko daļu no lielkoncerta repertuāra.”

Foto Elīna Dimante.

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.