Jaunumi | Medijiem | Kontakti      LV FR NL EN

Tautas deju ansamblis “Zīle”, Latvija


Autors: ELKS | Datums: 29/05/2015

Tautas deju ansamblis “Zīle” (Latvija) dibināts 1968. gadā, Ķekavā un jau 47 sezonas ar savu dejotprasmi iepriecina skatītājus gan Latvijā gan arī pasaulē.

Šobrīd TDA “Zīle” ir izveidoti divi sastāvi – jauniešu un vidējās paaudzes, kur kopā sadejo aptuveni 60 dejotāju. Kopš 1998. gada “Zīles” vadītāja ir Vita Timermane, savukārt vidējās paaudzes kolektīvu jau otro gadu vada horeogrāfs Artis Puriņš.

TDA “Zīle” repertuārā iekļautas dejas no visiem 4 Latvijas reģioniem, tādējādi ļaujot skatītājam iepazīt stalto kurzemnieku deju soļus, temperamentīgo latgaļu dzīvesprieku un vidzemnieku un zemgaliešu tradīcijas. Kolektīva garderobē ir vairāk kā 14 dažādu novadu tautastērpu no visiem 4 reģioniem, lai katrā dejā varētu uzvilkt novadam un reģionam atbilstošāko tērpu.

Katru gadu TDA “Zīle” nodejo aptuveni 20 koncertus, kuros izdejo gan veselas deju programmas, gan atsevišķas raksturdejas. “Zīles” repertuārā iekļautas dejas gan solo pārim, gan arī tādas, kur vienlaicīgi uz skatuves dejo 24 dejotāji.

Paralēli koncertiem, “Zīle” aktīvi organizē un piedalās arī citos pasākumos – brauc ar riteņiem, laivo, orientējas, organize karnevālus, zemeņu ballītes u.c. lustīgus pasākumus.

TDA “Zīle” moto: Zīlēs ir spēks!

Vairāk par TDA “Zīle” www.tda-zile.lv

TDA_Zile_ID_D41_pareizaa

TDA_Zile_logo   

 

 

"Dziesmā tikušies, dziesmā lai daudzinām!"

A.Jērums


Ziedot

Iespēja pievienoties atbalstītājiem, ziedojot tieši vai iegādājoties atbalstītāju apliecības

lasīt vairāk

© Copyright 2014-2024. ELA. Visas tiesības aizsargātas.